18 Ekim 2016 Salı

ROMANTİK

Şehrin gürültüsünden bu haftaki kaçış noktamız Heybeliada. Öyle bir yer ki Heybeliada hemen yerleşmek ve bir ömür kalmak istiyorsunuz. Adalarda saçınıza çiçek takmak gibi çok tatlı bir gelenek var. Artık bunu öğrendiğimizden hazırlıklı gittik ve çiçek halkamızı romantik bir kombinle tamamladık. 
Foroğraflar Heybeliada'daki İsmet İnönü müzesinin girişinden.

13 Ekim 2016 Perşembe

TASARIM

Uzun süredir , sıkılmayacağım ve sevebileceğim bir sehpa arayışındaydım , nihayet arayışım sona erdi. Yeni sehpam ile aşk yaşıyoruz.
Sehpamı iki adet mühimmat sandığı kullanarak oluşturdum. Otuz küsür yıllık mühimmat sandıklarını Dudullu'da bir paletçiden buldum , genelde hurda palet satıyorlar , ben temizini bulabilmek için bir kaç kere gitmek zorunda kaldım. Mühimmat sandıklarını önce vernikleyerek ömürlerini artırdım. Sekiz adet yirmi santimlik ayak ile de tamamladım. İçini de kitaplık olarak kullanıyoruz. Eşi benzeri olmayan tasarım sehpamın son hali bu.

6 Ekim 2016 Perşembe

BÜYÜKADA

Büyükada ile ilk görüşte aşk yaşadık. İstanbul'un gürültüsünden , avm'lerinden , trafiğinden kurtulabileceğiniz ender kaçış noktalarından , cennet gibi bir yer Büyükada. Hafta sonlarını iple çekiyoruz bir an önce oraya kavuşabilmek için.
Bu fotoğraflar Aya Yorgi'ye giden ormanlık yoldan. Kibele'nin binmek için ısrar edip , binemeyince sohbetle yetindiği at kardeşte güzel pozlar verdi.

3 Ekim 2016 Pazartesi

MAKE - UP

Daha önceleri de yazmıştım bunu. Tecrübeyle sabittir ; asla büyük konuşmayın zira büyük konuştuğunuz her konuyla deneneceksiniz !
Eskiden değil öyle dudaklarda parlatıcı krem falan görmek , elinde oje gördüğüm küçük çocuklara bile bir önyargım vardı. Ve sonuç ; benden daha süslü bir çocuk. Tuzla'ya bir resim sergisinin açılışına davetliyiz ve arabanın arkasında sürekli süslenen ve '' Baba yavaş sür '' diyerek bizi gülsek mi ağlasak mı moduna sürükleyen bir bücür var.